ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8012289
*
nr 801 2289
Spegel
Blyinfattad, 50-tal, 115 x 81
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2013
kl 18:03:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 12:59:11
1
100 kr
13/1 14:35:59
2
Vinnande bud
13/1 18:28:11
1
200 kr
13/1 18:28:38
1
300 kr
13/1 23:08:00
3
400 kr
13/1 23:08:31
3
500 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 801 2289
Spegel
Blyinfattad, 50-tal, 115 x 81
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/1 12:59:11 | 1 | 100 kr |
13/1 14:35:59 | 2 | Vinnande bud |
13/1 18:28:11 | 1 | 200 kr |
13/1 18:28:38 | 1 | 300 kr |
13/1 23:08:00 | 3 | 400 kr |
13/1 23:08:31 | 3 | 500 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53